Anonymous Üyesi Hacker 10 Yıl Hapis Cezası Aldı

Anonymous

Düzenlemiş oldukları saldırılar ile dünyanın gündeminden uzun yıllardır düşmeyen Anonymous grubu üyesi Massachusetts’ten Martin Gottesfeld (34), Amerikan Federal Mahkemesi tarafından Boston Çocuk Hastanesi ve Wayside Gençlik Ailesi Desteği sitelerine düzenlemiş olduğu DDos saldırıları yüzünden 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2014 Nisan ayında Massachusetts’ten Martin Gottesfeld, Anonsmous Grubu üyesi olduğunu duyurdu ve Boston Çocuk Hastanesi ve Wayside Gençlik Ailesi Desteği internet alt yapısına geniş çaplı bir DDos saldırısı gerçekleştirdi. Gottesfeld ayrıca, DDoS saldırılarının hasta Justina Pelletier’in Boston Çocuk Hastanesinde kötü muamele gördüğü iddiasına karşı düzenlediğini duyurmuştu. Martin Gottesfeld 2016 yılında FBİ tarafından teknik takibe alındı ve tutuklanarak cezaevine konuldu.

Reuters haber ajansı, Martin Gottesfeld’ın siber saldırılar üzerinde araştırmalarda bulunan federal jüri tarafından düzenlemiş olduğu saldırılardan dolayı iki kez suçlu bulundu. Hapis cezasına çarptırılma süresi dışında, Gottesfeld ayrıca 443,000 ABD Doları para cezası da ödeyecek. Gottesfeld’in hakkında verilen hapis cezasına itiraz etmeyi plandığı ve yaptığı saldırılardan pişmanlık duymayarak “Keşke daha fazlasını yapabilseydim” dediği Reuters haber ajansı tarafından servis edildi.

Kaynak: Reuters

Hakkında Oğuzhan ÇALIŞKAN

Siber Güvenlik Araştırmacısı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*