CopperStealer Zararlı Yazılımı Facebook, Apple, Google Şifrelerini Çalıyor!

Proofpoint siber güvenlik firması araştırmacıları tarafından yeni bir zararlı yazılım türü keşfedildi. CopperStealer olarak adlandırılan kötü amaçlı zararlı yazılım internet ortamında warez platformlarda paylaşımlarının yapıldığı keygen, serial ve crack yazılımları içerisine gizlenmiş şekilde kullanıcı bilgilerini ele geçirmek amacıyla yayıldığı belirlendi. Kötü amaçlı yazılımın Facebook, Amazon, Google, Apple, PayPal, Bing, Twitter ve Tumblr gibi platformlara ait giriş şifrelerini ele geçirmeye yönelik faaliyetler yürüttüğü anlaşıldı. Proofpoint araştırmacıları CopperStealer zararlı yazılımının yayıldığı internet sitelerini de blog gönderilerinde kullanıcıları bilinçlendirmek amacıyla yayınladı. Zararlı yazılımdan en çok etkilenen ülkeler arasında Pakistan, Hindistan, Endonezya, Filipinler ve Brezilya kullanıcıları bulunmakta.

Şüpheli KeyGen ve Crack Siteleri
-Crackheap [.]Net
-Startcrack [.]Com
-Keygenninja [.]Com
-Piratewares [.]Com

CopperStealer Malware Saldırısından Korunma Yöntemleri
1-) Kötü amaçlı yazılımlardan korunmak amacıyla cihazlarınıza indirmek istediğiniz programları veya dosyaları güvenilir internet sitelerinden indirmelisiniz.
2-) Lisanslı bir antivirüs programı kullanmanız, güvenlik güncellemelerini aktif halde bulundurmalısınız.
3-) Demo sürümlü ya da internet ortamından elde edilen çeşitli programların warez platformlardan keygen, crack ve serial olduğu iddia edilen dosyalarını cihazlarınızı indirmeyiz. Programın orjinal sürümünü satın almayı denemelisiniz.
4-) Güncel antivirüs programınız ile cihazlarınızı belirli dönemlerde güvenlik taramasından geçirmelisiniz.

Hakkında Oğuzhan ÇALIŞKAN

Siber Güvenlik Araştırmacısı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*