Facebook Reklamları İle Phishing Saldırısı Düzenlendi!

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook üzerinden yayınlanan reklamlar ile bilgisayar korsanlarının kullanıcılara phishing saldırıları düzenlemeye devam ediyor. ThreatNix siber güvenlik firması araştırmacıları tarafından yapılan çalışmalar neticesinde bilgisayar korsanlarının Facebook reklamları kullanılarak yürütülen ve kullanıcıları gerçek kimlik avı sayfalarının bulunduğu Github’a yönlendiren bir kimlik avı saldırısını keşfettiler. Düzenlenen saldırılar neticesinde Nepal, Mısır, Pakistan ve Filipinler gibi birçok ülkeden yaklaşık 615.000’den fazla kullanıcının etkilendiği değerlendirilmekte.

Bilgisayar korsanları geliştirmiş oldukları yeni yöntem ile Facebook sosyal ağı üzerinden gerçek firmalara ve şirketlerin reklamları/kampanyaları içeren reklam içerikleri yayınlayarak kullanıcı verilerini toplamayı hedeflemekte. Yakın zamanda tespit edilen kimlik avı saldırılarının birisi de “Nepal Telekom” adı altında yayınlanan ve kullanıcılara 3 GB ücretsiz internet vaat eden bir reklamın yayınlanması oldu.

Kimlik Avı (Phishing) Saldırısından korunmak için hazırlamış olduğumuz Kimlik Avı (Phishing) Saldırısı ve Korunma Yöntemleri konulu makalemize göz atmayı unutmayın.

Bu makaleyi okumaktan hoşlandınız mı? Facebook sayfamızı beğenin ve Twitter‘da bizi takip edin .

Hakkında Oğuzhan ÇALIŞKAN

Siber Güvenlik Araştırmacısı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*